Autoservis Praha 5 Motol
+420 257 225 254
B+B Service - Servis klimatizací : Autoservis Praha 5 Motol

Servis klimatizací : Autoservis Praha 5 Motol

Než zapnete klimatizaci...

Víte co dýcháte vy a vaše děti?

Jezdíte klimatizovaným autem denně do práce? Vozíte své děti do školy, za sportem, do zájmových kroužků a v letních pařácích vyrážíte na dovolenou? Bývají děti často nemocné? Míváte i vy zdravotní potíže? Přemýšleli jste někdy o tom, proč? Odpověď možná naleznete zde.

Na klimatizaci, obzvlášť v letních měsících, asi nikdo z nás nedá dopustit. Klimatizace je dobrý sluha, ale může být i špatný pán. Riziko vlivu klimatizace na srdeční činnost je asi všeobecně známo. Nehovoří se už ale o dalších zdravotních rizicích. Pokud je klimatizační a filtrační systém ve voze neudržovaný, spolu s ochlazeným vzduchem do kabiny proudí i vše co nestačí zachytit: roztoči, plísně, množství hub, bakterií a zvířeného prachu. Jak předcházet takovému zdravotnímu riziku?

Nejen motor potřebuje pročistit a vyměnit olej!

Víte jak často vaše klimatizace potřebuje zkontrolovat?

Výrobci klimatizace doporučují kontrolu a servis 2x ročně!

Proč tak často?

Klimatizace funguje jako lednice. Ta ale stále stojí na místě a „nedýchá“ denně znečištěný vzduch z venku. Naproti tomu, klimatizace ve vašem voze je vystavována otřesům a vnějším vlivům. Systém klimatizace také nikdy není zcela těsný a dochází k únikům chladiva a oleje. Pokud je ho málo, sice chladí, ale je extrémně zatěžován např.kompresor, potažmo motor. Zvyšuje se spotřeba paliva vozu a namáhá řemen. Může dojít až k přetržení řemenu kompresoru klimatizace. Stejným řemenem může být poháněno např. i vodní čerpadlo. V takovém případě pak dochází až k zadření motoru. Při úniku chladiva a hlavně oleje z chladicího systému hrozí riziko zadření kompresoru klimatizace. Pak cena opravy nezřídka dosahuje řádů desítek tisíc korun.

Neodborná údržba od kamaráda?

Každý automobil má přesně definované množství chladiva a oleje. Pouhé doplnění chladiva nestačí!

Preventivní údržba se VYPLATÍ!

Jak kontrola probíhá?

Automatický diagnostický přístroj DELPHI Diavia napojený na klimatizaci objeví:

  • netěsnosti a úniky chladiva ze systému
  • pročistí chladící systém, filtry, doplní oleje, kapaliny antiseptické směsi a pod.
  • dezinfekci průduchů

Nezbytná je alespoň jedna kontrola klimatizace ročně! Studený vzduch nebývá hlavní příčinou stálé rýmy. Na vině je spíše zanedbaná údržba čistoty a funkčnosti chladícího systému! Ten je přes zimu nevyužitý. Vytvářejí se v něm roztoči, plísně a p. Ideální doba pro prohlídku je před jarní sezonou, kdy se už klimatizace začíná pozvolna používat. Preventivní údržba se VYPLATÍ!


telefon: 257 225 254
mobil: 603 453 722, 604 875 766
copyright © B+B Service - Autoservis Praha 5 Motol 2016
tvorba www stránek People For Net a.s.